Industrijsko-obrtnička škola Slavonski Brod sudjelovala u projektu WeldChance
Autor: Davor Knežević, 14. 12. 2016.

Industrijsko-obrtnička škola Slavonski Brod u području zavarivanja ponovo je u projektu partnerstva WeldChance ovaj puta u najvećem programu Europske unije za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport Erasmus+ (2014. – 2020.).

Partnerstvo je vezano za inovativna rješenja u obliku novih europskih kurikuluma za 5 postupaka zavarivanja: REL, MIG, MAG, PPŽ, TIG. Također će se postaviti online platforma za potrebe zavarivača svih razina.

Koordinator projekta je Učilište ULJANIK-Ustanova za obrazovanje odraslih, Pula, a partneri u projektu uz školu iz Slavonskog Broda su i tvrtka KONČAR Metalne konstrukcije Zagreb, European Welding Federation (EWF) Porto Salvo, Portugal, te krovne institucije za zavarivanje Italije i Španjolske: IIS (Genova) i CESOL (Madrid).

Planirana izrada projekta je od 1.9.2016. do 31.8.2018.

Više o projktu možete saznati na : www.weldchance.eu