Završetak projekta 3D4VET
Autor: Davor Knežević, 24. 10. 2019.

Nakon dvije godine sudjelovanja na projektu 3D4VET, 18. listopada održano je završni događaj na kojem su sudionici u projektu prezentirali do koje su mjere ostvareni ciljevi koji su zacrtani početkom ovog projekta.

Na organiziranom događaju naglasak je bio na radionice koje su održali naši profesori Gordana Čarapović, Ivana Vladić i Darko Samardžija. Njih su troje tijekom trajanja projekta prošli obuke za rad sa 3D printerom, te su tijekom svibnja i lipnja sa testnom skupinom od 15 učenika proveli pilot edukaciju.

LINK NA STRANICU PROJEKTA

Tako je profesorica Čarapović ukazala na software kojim se koristi stvaranja modela koji će kasnije primiti svoj 3D oblik. Profesorica Vladić je u svojoj radionici naglasak stavila na hardverski dio postupka 3D printanja, dok je profesor Samardžija pokazao kako sastaviti 3D printer, ukazao na neke poteškoće koje se mogu javiti za vrijeme printanja i kako ih riješiti. Sudionici su mogli vidjeti isprintane 3D modele kao što su zviždaljka, fidget spinner, otvarač za boce, logo škole i drugi.

Iako ovime završava projektni ciklus, plan je nastaviti raditi na temeljima rezultata ovog projekta. Nadamo se da nas u budućnosti čeka program osposobljavanja za rad na 3D printeru.

Koordinatorica

Suzana Mihelčić